Home arrow O nás
O nás PDF Tisk E-mail

 

Okresní stavební bytové družstvo Olomouc se sídlem v Uničově vzniklo v 80. letech minulého století sloučením Okresního výstavbového bytového družstva Olomouc a různých menších bytových družstev v Uničově, Šternberku, Litovli a menší měrou též v Olomouci.

    Okresní stavební bytové družstvo Olomouc má sídlo v Uničově, ale kromě toho má svá odloučená pracoviště ve Šternberku, v Litovli a v Olomouci. Na těchto pracovištích zajišťují služby pro družstevníky i společenství vlastníků provozní technik a účetní.

    Okresní stavební bytové družstvo Olomouc má v současné době 16 zaměstnanců včetně ředitelky a spravuje cca 5.000 bytů. Toto číslo v sobě zahrnuje jak vlastní byty, tak i byty v majetku společenství vlastníků, kterým bytové družstvo zabezpečuje správu.

    Společenství vlastníků jednotek vznikají především v domech, jež mají splacenou anuitu a nájemníci požádali o převod bytů do vlastnictví, a nebo v domech, které dříve patřily městům či obcím, a ty je odprodaly do vlastnictví nájemníkům.

     Okresní stavební bytové družstvo Olomouc nabízí provádění správy společenstvím vlastníků jednotek v olomouckém regionu. Je schopno provádět veškeré činnosti, které se váží k této oblasti a kvalitně pokrýt požadavky jak v ekonomické, tak i v technické oblasti .

    Jeho přednost spočívá především v tom, že:
- se jedná o jeho nosnou činnost, kterou provádí s různými obměnami již dvacet roků,
- má potřebné vybavení,
- na současné podmínky má dlouhou historii.